Jak szybko, wygodnie i prosto wysłać PIT przez net?

Dla wielu ludzi zapisanie PIT-u nie jest prościutkie. Toteż oddają to zajęcie zawodowym księgowym. Po co jednak opłacać, skoro już obecnie można samemu rozpisać zeznanie podatkowe. Faktycznie wypełnianie PIT-u nigdy nie było tak szybkie i proste, jak jest dziś. I to wszystko jest możliwe bez niezbędności wychodzenia z własnych czterech kątów. PIT online jest nowym rozwiązaniem, które faktycznie ułatwi życie wielu obywatelom .

workstation-336369_1280Praktycznie PIT można uzupełnić w komputerze. Wystarczy do tego Internet. Powinno się dostać się na portal podatkowy, gdzie są ulokowane fachowe programy do rozliczeń w Urzędzie Skarbowym. I można to zrobić praktycznie w 5 minut, bowiem jest to tak łatwe. Najczęściej wykorzystywaną w Polsce deklaracją podatkową, która rozlicza przychody z renty, emerytury czy pracy, jest PIT-37. Po zalogowaniu się na określonym portalu, trzeba pobrać i zainstalować scharakteryzowany program. Wiele portali podaje co więcej dodatkowe usługi, które mają dopomóc w sprawnym rozliczeniu PIT-u. Nie każdy przecież musi być specjalistą od PIT-ów (pitax.pl/pit-online/). Obywatele, którzy nie posiadają najmniejszego pojęcia o wypisywaniu tej deklaracji, muszą skorzystać z pomocy, które są dostępne na portalu. Ta pomoc poprowadzi użytkownika przez wypełnianie deklaracji strona po stronie. Na początku trzeba sposób opodatkowania i dane. Powinno się podać stosowny Urząd Skarbowy. Potem trzeba wpisać dane dotyczące przychodów. Skąd je brać? Otóż są one napisane na deklaracji PIT-11, którą każdy przedsiębiorca musi przesłać swojemu pracownikowi w określonym terminie. Wystarczy przepisać te dane do deklaracji w komputerze.

Wydruk PIT-u 11 jest taki sam, jak wydruk PIT-u na ekranie laptopa, więc nie powinno być z tym trudności. Pomyłka nie ma prawa wystąpić, jeżeli przepisuje się kratka w kratkę. Plusem tych programów jest to, że cały czas można wrócić do poprzednich kroków i zmodyfikować to, co się mylnie zanotowało. Program pomoże zarówno wpisać wszelkie ulgi, które przysługują podatnikowi. Bez kłopotu można również wybrać organizację pożytku publicznego. Niektóre programy mają swoje listy, ale też można wcielić swą fundację.