Pobierz, zapisz i dostarcz przez internet – nieskomplikowane wyjście rozliczenia PIT.

Osoba zobowiązana do płacenia podatku, w terminie do 30 kwietnia, musi złożyć, w określonym dla własnego miejsca zamieszkania, Urzędzie Skarbowym, roczne rozliczenie podatkowe. W rozliczeniu PIT za 2014, przygotowanym stosownie z ustalonymi przepisami wzoru, powinny zostać pokazane wypracowane w przeciągu roku należności podatkowe objęte bezzwrotnym świadczeniem na zasadach ogólnych. W deklaracji należy zapisać wielkość ciężaru fiskalnego, jak również wiadomość o wpłaconych do fiskusa zaliczkach na podatek – jeżeli takowe zaistniały.

pieniadze_284868

Najłatwiejszą metodą złożenia zobowiązania jest wręczenie go w punkcie podawczym fiskusa. Możliwe jest również złożenie informacji inną metodą. Powszechne stało się wypełnianie zeznania podatkowego w formie druku elektronicznego, od razu do organu podatkowego, połączone z otrzymaniem urzędowego poświadczenia otrzymania.

Wysyłanie świadczenia przy udziale Internetu nie oczekuje posiadania e-podpisu. Weryfikację obywatela, przeprowadza się za pomocą pięciu danych osobowych dotyczących płatnika: NIP albo numer PESEL – w zależności od płatnika, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, wartość przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest przedkładany formularz elektroniczny. Więcej informacji: jak wygląda rozliczenie pit online

Dostarczenie zeznania podatkowego w formie elektronicznej to przyjazny, szybki, niezagrożony środek na roczne rozliczenie podatkowe. Dodatkowo, rozliczanie PIT przez internet, nie przysparza zbędnych procedur i kosztów. Rozliczenie PITu online umożliwia wnioskowania o odpowiednie ulgi i odliczenia – pitonline.pl/pito/.

Dzięki temu mamy także pewność poprawnego wypisania druku ze wszystkimi załącznikami. Jest to sposób zachwalany przez wielu księgowych oraz zalecany przez organizacje ekonomiczne. Rozliczenie podatkowe PIT za 2014 rok, składane w 2015 roku, nie będzie odbiegało dużo od tego z ubiegłego roku. Nie wprowadzono bowiem, dużych zmian w ulgach podatkowych oraz nie zmniejszono obszaru ich obowiązywania.