PIT – łatwe rozliczenie w 5 krokach!

Jeśli nastał termin aby rozliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych za ubiegły rok, sprawniej będzie wykonać to przez internet, bowiem jest to bardzo szybka oraz najbardziej komfortowa opcja.
Oświadczenie można złożyć na czas bez wychodzenia z mieszkania, bez stania w ogonkach. Co trzeba zrobić aby uzupełnianie zeznania podatkowego było poprawne? Już wyjaśniamy.
849327-1. Powinno się przede wszystkim uszykować wszelkie potrzebne papiery, czyli w szczególności dowód osobisty a także druki PIT-jedenaście. Jeśli zamierzamy też odliczyć rachunki za internet to i one się przydadzą. Kiedy już niezbędne dokumenty będą pozbierane, można rozpocząć prace z aplikacją.2. Włączamy aplikację i wybieramy odpowiedni rodzaj opodatkowania. To znaczący punkt, by wybrać właściwy formularz podatku dochodowego od osób fizycznych. Możemy być jednak spokojni o ich aktualizację, ponieważ ta jest robiona regularnie, gdy tylko prawo podatkowe w Polsce ulega zmianie. Gdy podatek dochodowy od osób fizycznych został wybrany, czeka nas wprowadzenie danych osobowych.

3. To ten moment, gdy należy wpisać nasze dochody. Dużo ludzi sądzi, że to ciężki proces i zleca uzupełnienie deklaracji innym osobom nie zadając sobie nawet pytania „Jak rozliczyć PIT online?”. Z aplikacją internetową to zadanie jednakże staje się łatwe. Jeżeli podatnik będzie rzetelnie czytał polecenia i krok po kroku wprowadzał poprawne dane, to czeka go sukces pod postacią odpowiednio wprowadzonych przychodów.

4. Ulgi podatkowe. W tym etapie program pytał podatnika czy ma podstawy do tego ażeby skorzystać z ulgi. Jeżeli tak, program będzie wymagał wpisania następnych sum, jeżeli odpowiedź jest na NIE, to system przechodzi do kolejnego etapu.5. Wysyłanie. Użytkownik po ukończonej operacji, powinien wydrukować swoją deklarację. Teraz zostają mu trzy drogi na jej dostarczenie do Urzędu Skarbowego:
– może przesłać formę papierową za pomocą poczty;
– może dostarczyć ją indywidualnie;
– może wysłać ją bezpośrednio przez internet;