E- rozliczenie deklaracji

W roku 2014 w rozliczeniach za rok poprzedni, ukażą się modyfikacje, na które trzeba skierować swoją uwagę. Dokładnie dwunastego listopada 2012 roku prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 24.10.2012 w sprawie zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zmiany będą odnosiły się do znaczniejszej liczby podatników. Co to za zmiany?

Na przykład:
– zasady rozliczania kosztów zyskania dochodów z praw autorskich i pokrewnych
– zasady korzystania z ulgi za Internet
– zniżki na podopiecznych

Osoby, które uważają, że mieszczą się w tej grupie, powinny mieć na uwadze nowe zasady rozliczania się z PIT i być ostrożne przy uzupełnianiu formularza.

5958388966_cdfdf935fa_bZ pomocą w tej sytuacji może przyjść profesjonalny księgowy i fachowiec w tej dziedzinie albo aplikacja internetowa, czyli e rozliczenie z PIT za rok dwa tysiące trzynaście.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji podatku dochodowego od osób fizycznych przez Internet gdyż niesie ona ze sobą wiele atutów:
– komfortowe i prędkie rozliczanie (nawet do 10 minut) przed komputerem w domu, bez oczekiwania w kolejkach na poczcie czy w Urzędzie Skarbowym;
– podatnik nie ponosi jakichkolwiek opłat za korzystanie z e-rozliczenia, musi tylko wprowadzić dane i przesłać deklarację, czyli jedyne, co przeznacza to swój czas;
– aplikacja do uzupełniania podatku dochodowego od osób fizycznych jest zawsze zgodna z aktualnymi przepisami w naszym kraju, dlatego też nie ma obaw, iż podatnik wyśle nie taki formularz, co trzeba;
– aplikacja prowadzi podatnika krok po kroku, od momentu wprowadzania danych osobowych, dochodów, zniżek podatkowych aż do wysłania pliku, dlatego też, podatnik ma pewność, iż niczego nie opuścił.

Jak widać, argumentów mówiących za tym żeby rozliczać się online jest dużo, więc decyzja musi być tylko jedna.