Oprogramowanie do wyliczania PITu przez internet

Zaczyna się sezon na PIT 2015 online. zastanawiasz się jak rozliczyć PIT 2015, brakuje ci czasu na zapoznawanie się z przeróżnymi formularzami, co chwilkę przekształcającymi się zarządzeniami podatkowymi, darmowy program PIT 2015 online dokona tego za ciebie. Masz możliwość wypełnić formularz online albo wydrukować swoją deklarację i przekazać do US. Z właściwym oprogramowaniem do PIT masz możliwość prosto i efektywnie przekazać PIT 2015 online.

Pomnażanie pieniędzy

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com

Jak tylko twój PIT dojdzie do biura, urząd skarbowy wyśle dla ciebie UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) – formalny, państwowy dokument który potwierdza, że wysłany PIT online dotarł do urzędu skarbowego. Rozliczenie w formie elektronicznej to bardzo szybki i bezproblemowy sposób rozrachunku z urzędem skarbowym (porady i wskazówki). Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można przesłać każde wersje blankietów wspólnie z dodatkami. W wypadku omyłek, w ten sam sposób tworzy się również poprawkę tych dokumentów. Dodatkowo program zapewnia bezpieczeństwo wysyłanych danych, a to jest niezwykle ważne.

Dzięki wymogowi autoryzacji zeznań PIT online do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod płatnika. Potwierdzeniem złożenia zeznania jest Urzędowe Świadectwo Odbioru (UPO). Uważane jest to na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PITu bezpośrednio w skarbówce. W ramach osiągnięć projektów oprogramowania e-Podatki, Ministerstwo Finansów chce podwyższyć efektywność dokonań kwestii powszechnych, a również zapewnić ich wielką jakość.

Już w 2015 roku osoby indywidualne będą wyzwolone z uciążliwego obowiązku wypełniania deklaracji podatkowych PIT (zobacz nowe informacje jeśli chodzi o jak wypełnić pit 2015). Większa część podatników będzie posiadała wstępnie wykonanym formularzem skarbowym za 2014 rok. Większa część, to znaczy osoby konkretne, które to nie prowadzą aktywności gospodarczej ani nie są płatnikami VAT, a w kontaktach z administracją podatkową utożsamiani są za pomocą numeru PESEL. Wstępne deklaracje zostaną dla nas szykowane przez Urzędy Skarbowe. Jeżeli zgodzimy się z obliczeniami fiskusa, wystarczy, że zostaną one przez nas uznane.