Jak rozliczyć PIT online?

Program PIT jest jednym z najlepszych aplikacji na naszym rynku. Został stworzony ze wyjątkowym naciskiem na wprawy klienta i prostota użytkowania. Ułatwieniem dla podatnika kreującego deklarację PIT-38 musi być uzyskana od biura maklerskiego w terminie do końca lutego, oświadczenie PIT-8C.

euro-870756_1280Należy jednakże mieć na uwadze, że to na podatniku leży zadanie zgodnego zapełnienia deklaracji PIT-38 online i odprowadzenia odpowiedniej wielkości należnego zobowiązania (ważne informacje dla rozliczających się osób). Aczkolwiek jest to mało przypuszczalne, to jednak błędy w deklaracjach otrzymywanych od biur maklerskich mają miejsce. Nasz broker nie zawsze musi także wiedzieć o każdych naszych transakcjach, może w inny sposób tłumaczyć prawo fiskalne, lub też nie brać pod uwagę wszelkich realnych do uwidocznienia wartości uzyskania przychodu.
Dlatego tak ważne jest, aby każdorazowo potwierdzać dane i przy przesyłaniu kwot na właściwą deklarację PIT-38 online właściwie je poprawiać, jeżeli istnieje taka niezbędność. W razie obiekcje, możemy zwrócić się do odpowiedniego biura maklerskiego o wytłumaczenia i o poprawienie błędów. W praktyce, jeśli płacący podatki ma rację, biura maklerskie dokonują poprawki PIT-8C, a później wysyłają dobry formularz powtórnie podatnikowi i do urzędu skarbowego.
Utworzenie zupełnej informacji dotyczącej druku PIT-8 to, w zależności od stawek brokera, opłata rzędu 30-50 zł (kiedy jednak okaże się, że inwestor ma słuszność, kwota winna być oddana). Wskazane jest zwrócić także uwagę, że coraz bardziej częsta staje się praktyka nadawania przez domy maklerskie druków PIT-8C w formie pism elektronicznych, w zamian przesyłania ich pocztą (przejdź do www.pitonline.pl). Jeśli więc będziemy zaniepokojeni, że nie uzyskaliśmy od naszego brokera druku PIT-8C na czas, sprawdźmy pierw, czy taki PIT nie został dla nas udostępniony do pobrania w Internecie. Deklaracja PIT-38 online 2015 składa się z dwunastu punktów sformowanych od litery A do L, z czego jednak końcową z nich (część L) zapełnia urząd skarbowy. Nie używamy już numeru NIP, a do identyfikacji wystarcza nam numer PESEL

.