W jaki sposób rozliczyć PIT przy wykorzystaniu Internetu?

Jednym z najwygodniejszych sposobów na złożenie deklaracji rocznej jest uzupełnienie PIT-u w sieci. Przy skorzystaniu ze stworzonych specjalnie do tych zamiarów programów, wszystko będzie o wiele prostsze. W jaki sposób w związku z powyższym rozliczyć się wykorzystując do Internet?

serwis dla podatnika

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy wyszukać odpowiedni portal podatkowy, z jakiego ściągniemy wymagany program. Takich serwisów jest naprawdę sporo, toteż nie będziemy mieć kłopotu ze znalezieniem właściwego. Najlepiej jest wybierać programy ze sprawdzonych stron, by mieć dostęp do wszystkich ich możliwości. Po ściągnięciu bierzemy się za jego zainstalowanie, co przebiega szybko. Operacja nie jest zawiła – wystarczy kierować się podanymi zaleceniami, zaakceptować licencję oraz wybrać miejsce na dysku, w jakim ma się znajdować. Program ma uruchomić się automatycznie, jeżeli nie – klikamy w odpowiednią ikonę. Jak się nim posługiwać? W pierwszym kroku zazwyczaj zaznaczamy czy rozliczamy się samodzielnie, czy z małżonkiem.

Musimy również zaznaczyć, jeśli samotnie wychowujemy dziecko, później zaś przechodzimy do wypełniania informacji osobowych. Podajemy imię oraz nazwisko, swój numer PESEL, datę urodzenia, a także nazwę urzędu oraz adres, w jakim zlokalizowana jest jego siedziba. Programy sugerują zawartość, wystarczy wpisać początek wyrazu, np. część miasta. W dalszej kolejności trzeba wpisać swoje dochody i zaznaczyć możliwe ulgi. W programie można także podać na konto jakiej fundacji chcemy przesłać jeden procent swojego podatku. Nie zapominajmy o tym, ponieważ w prosty sposób można pomóc osobom, jakie tego potrzebują. Program sam dokonuje wszystkich potrzebnych obliczeń, dlatego nie powinniśmy się martwić o popełnianie błędów. Co ważne, uzupełnioną deklarację możemy przesłać od razu US bądź wydrukować dokument. Niniejsze programy są naprawdę proste i niezwykle wygodne.

Rozliczanie PIT 2014 online to znakomita metoda, by sprawnie wysłać deklarację do Urzędu Skarbowego – Nie tylko unikniemy kolejek, lecz także wszystko zrobimy z fotela w swoim domu. Nie będziemy musieli jechać do Urzędu, marnując czas na korki i niepożądany stres. Dobrze jest skorzystać z zaprezentowanej możliwości, a z pewnością posłużymy się tym sposobem w każdym kolejnym roku oraz jeszcze nieraz docenimy powyższe walory.