Radca prawny jest przydatny w każdej ogromnej firmie, mniejsze przedsiębiorstwa powinny dowiedzieć się, która kancelaria prawna współpracuje z kilkuosobowymi spółkami

Obecnie każde duże przedsiębiorstwo angażuje prawnika, który odpowiedzialny jest egzekwowania prawa w danej korporacji. Zajmuje się on radami prawnymi, przygotowywaniem przeróżnych umów , a także aktów prawnych i notarialnych.

podręcznik do kodeksu handlowego spółek

Pierwszą rzeczą o którą musi zadbać posiadacz firmy jest zewidencjonowanie przedsiębiorstwa. Możemy być pewni, iż rejestracja spółek dla obeznanego radcy prawnego to błahostka. Dla nas mógłby być to straszliwy szkopuł ustalać wszystko osobiście, przez co musimy sięgnąć po radę kogoś wprawnego. Mnóstwo firm zaproponuje nam ustalenie wszystkiego przez nich albo jedynie przyrządzanie i utworzenie potrzebnej dokumentacji.

Decyzja jest zależna wyłącznie od nas. Bezsprzecznie rejestracja spółek nie należy do najłatwiejszych zadań, w związku z czym nie powinniśmy zrobić tego indywidualnie. Możemy być pewni, iż wybrana przez nas firma ustali z nami wszelkie niuanse, a potem będzie działać błyskawicznie i skutecznie, żebyśmy

zakładając spółki trzeba zwrócić uwagę na wiele paragrafów w umowie spółki

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com

jak najprędzej mogli otworzyć naszą działalność. Jeśli jesteśmy osobami zapracowanymi i nie mamy czasu na to, by chodzić po różnorodnych urzędach i wszystkiego załatwiać możemy wręczyć uprawnienie prawnikowi, który będzie nas reprezentował. Jeśli tymczasem dysponujemy kilkoma lub kilkunastoma mieszkaniami i nie mamy czasu na to, aby zajmować się ich wynajmem winniśmy zawiązać stałą współpracę z agencją nieruchomości. Najwygodniejsza dla nas będzie umowa pośrednictwa w obrocie posiadłościami, dzięki której zlecimy wszystkie obowiązki na wynajętego przez nas agenta. Powinniśmy się upewnić czy umowa pośrednictwa jest spisana w sposób wiarygodny i czy wszystko się w niej jest zgodne z prawdą. Jest to znaczące nie tylko dla nas, ale również dla naszych potencjalnych klientów.

W tej chwili musimy mieć umowy z wszystkimi robotnikami w naszej firmie. Dodatkowo muszą być to umowy, które satysfakcjonują nas oraz naszych podwładnych. Jeśli wszystkie sprawy biurokratyczne będziemy mieli załatwione to możemy być pewni, że teraz będzie już tylko łatwiej. Nie możemy przegapić jakichkolwiek terminów, gdyż możemy mieć w takim wypadku szereg kłopotów.
Źródło: Global LEX