Zarabiasz? Pamiętaj koniecznie o rozliczeniu z fiskusem

Obowiązujące na terenie Polski prawo podatkowe nie pozostawia niewielkich nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym cokolwiek zarobił ma zobowiązany jest do złożenia zeznania podatkowego. Tyczy się to nawet tych osób, które zarobiły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One również muszą złożyć w Urzędzie Skarbowym odpowiedni formularz PIT. Dzisiaj dobrze jest pamiętać, że można to zrobić drogą elektroniczną.

obliczanie podatków

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które przeczytać można coraz częściej. Promują je same urzędy skarbowe oraz Ministerstwo Finansów, które zachęca do tego, aby rozliczać się z fiskusem właśnie za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej. Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które dostrzec można w sieci, prasie, a nawet telewizji. Pozwala na to program PIT, który ściągnąć można nieodpłatnie z Internetu. Program PIT to prosta aplikacja, która nie potrzebuje nawet dużo miejsca na dysku twardym komputera. Jest prosta w obsłudze, za sprawą czego upora się z nią każdy. Należy pamiętać, że rozliczenie z fiskusem przez Internet przekłada się na oszczędność czasu. Aby to zrobić, nie trzeba nawet ruszać się z domu. Wszystko przeprowadzimy za pomocą komputera mającego dostęp do Internetu. Możemy nawet pić naszą ulubioną kawę bądź herbatę. Dzięki temu proces rozliczenia z fiskusem staje się dużo prostszy i nie wiąże się z tak dużym stresem. Tutaj dowiesz się o tym jeszcze więcej: .

finanse

Autor: Francisco Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem Internetu pojawiło się w Polsce kilka lat temu. Na początku Polacy podeszli do niego z bardzo dużym dystansem.Bano się przecieku informacji podawanych w formularzu oraz tego, że PIT rzeczywiście do Urzędu Skarbowego nie trafi. Prowadzona dość intensywnie kampania pokazała jednak, że wszystkie lęki nie mają żadnych podstaw. Całe rozliczenie jest bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Co więcej, program nadzoruje to, czy podatnik w formularzu nie zrobił błędów. Jeśli takie stwierdzi, PIT zostanie odesłany – link źródłowy. Dzięki temu każdy, kto postawił na rozliczenie z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej może być pewny, czy w jego zeznaniu podatkowym nie nie ukrył się żadne pomyłki. Wszystko załatwia się więc nie tylko szybko, ale także bezpiecznie pod względem bezbłędności zeznania.