W jaki sposób wypełnić PIT 37

Mało kto z nas nie słyszał o blankiecie podatkowym PIT-37. To jeden z popularniejszych blankietów, które co roku wypełniają miliony Polaków. Oświadczenie podatkowa PIT 37 tyczy się uzyskanych przychodów za poprzedzający rok. PIT 37 jest wypełniany zarówno poprzez osoby pracujące na umowę o prace, jak też wszystkich tych, jacy zatrudnieni są na umowę o dzieło bądź zlecenie.

rozliczenie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kto jeszcze wypełnia PIT 37? Pomimo obiegowej opinii, wiele emerytów i rencistów korzysta z ulg i ma dodatkowe dochody z których się rozlicza. Następną nie mniej liczną grupą osób wypełniającą PIT 37 są osoby samotnie wychowujące dzieci lub rozliczające się ze współmałżonkiem. Stając po raz pierwszy przed przymusem odpowiedzenia sobie na pytanie: jakim sposobem wypełnić PIT 37? – możemy być skonfundowani, dlatego informacji należy szukać na tej stronie.

Nierzadko bowiem oprócz samego arkusza podatkowego zobowiązani jesteśmy do zgromadzenia i wypełniania dodatkowych formularzy, tj. PIT- O oraz NIP-3(5). Składając po raz pierwszy PIT 37 musimy pamiętać o goniącym nas terminie złożenia go,

rozliczenie

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

bowiem czas na złożenie PIT 37 kończy się 30 kwietnia. Z pozoru jest to dużo czasu, jednak kiedy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem zeznania podatkowego, ów czas może wydawać się często zbyt krótki.

Jak wypełnić pity 2016 oraz z czego się rozliczamy? PIT 37 to formularz, który pozwala nam się rozliczyć z tytułu profitów pochodzących od płatnika a więc pracodawcy. Są to dochody wynikające z: wynagrodzenia i innych dochodów ze stosunku służbowego czy stosunku pracy, zasiłków oraz świadczeń przedemerytalnych, rent, stypendiów, przychodów na podstawie praw autorskich, wsparć pieniężnych na bazie ubezpieczenia społecznego, należności za pracę skazanych a także tymczasowo aresztowanych.

Gdy wypełniasz PIT 37 po raz pierwszy i nie jesteś pewien czy robisz to odpowiednio lub nie lubisz się męczyć co roku z formularzem, korzystaj z darmowego oprogramowania PIT, który to pomoże ci szybko i bez problemu wypełnić twój PIT 37. Prosty w obsłudze program, który to przybliży wszelkie zagadnienia oraz pomoże zapełnić wszystkie rubryki formularza. Nie obawiaj się wypełniać PIT 37 własnoręcznie – z PIT programem nauczysz się szybko oraz prawidłowo radzić sobie z formularzem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz posłać pit online –