Jakim sposobem wygodnie odrobić konieczny obowiązek względem urzędu skarbowego czyli jak wysłać pit za 2014.

Pierwsze kilka miesięcy w roku to czas, kiedy każdy pracujący obywatel będzie się musiał rozliczyć ze swoich dochodów. Ustalono, że czas ten mija z ostatnim dniem kwietnia, jeśli będzie to sobota lub niedziela to przesunięty będzie na kolejny dzień pracujący. Warto pamiętać o tym ważnym obowiązku, bo zaniedbanie może zakończyć się poważnymi konsekwencjami.

polski banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Kary za brak złożenia pitu w odpowiednim terminie nie są małe, a przede wszystkim będzie się trzeba tłumaczyć z zaniedbania przed urzędem skarbowym, co do spraw przyjemnych i miłych raczej nie należy. Dlatego też w ostatnich dniach kwietnia w mediach pojawia się bardzo dużo informacji przypominających o tym obowiązku, i jeżeli ktoś będzie miał jakiś poślizg to jedynie na wyraźne życzenie.

Pit za 2014 rok składać można obecnie kilkoma różnymi sposobami. Najlepszą metodą będzie wysłanie zeznania pocztą, wtedy da się to zrobić w ostatni możliwy dzień, a za dzień złożenia zeznania uważa się datę stempla na kopercie. Można też zanieść go osobiście, jeśli ktoś będzie niedaleko mieszkał, to może to być także dobre rozwiązanie. Trzecią możliwością będzie przesłanie deklaracji przez internet, dziś coraz więcej ludzi chętnie korzysta z tej możliwości. Najnowsze informacje:Rozlicz swój pit wcześnie – dostaniesz zwrot podatku zdecydowanie szybciej niż inni – to ostatecznie nic nadzwyczajnego!

Samo policzenie zeznania przy osobach, które jedynie pracują i nie będą miały jakiś niestandardowych odliczeń czy dochodów jest dość łatwe. Od pracodawców dostaje się deklarację, w jakiej wykazane są wszystkie kwoty, i tak naprawdę wystarczy je tylko wpisać do swojego zeznania, wypełnić dokładnie informacje kontaktowe i wysłać zeznanie. Dla szukających informacji: .

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com

Obecnie odliczeń jest coraz mniej, więc ich uwzględnienie także nie należy do rzeczy trudnych. Najczęściej wykorzystywana jest ulga na małoletnie dzieci, jest to obecnie nieco więcej niż tysiąc złotych na jedno dziecko. Jeśli ktoś nie chce samodzielnie przedzierać się przez wszystkie tabelki, to może skorzystać z jednego z wielu programów do wypełnienia zeznań, który sam policzy wszystkie kwoty na zeznaniu.