Najwyższy czas rozrachunków z Urzędem Skarbowym

Rozpoczęcie każdego roku, to gorący czas rozliczeń z US. Od płatności podatków nikt nie ucieknie, rozliczyć się należy, a najłatwiej zrobić to z programem do rozliczeń. Program pit 2015 to doskonałe narzędzie do prędkiego obliczenia podatku. Dostępne są każde dopuszczalne formularze razem z załącznikami.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wystarczy wybrać potrzebny blankiet, a aplikacja w klarowny sposób poprowadzi przez kolejne strony. Bardzo znaczący jest również fakt, że program w całości współpracuje z zeznaniami Ministerstwa Finansów, co umożliwia na skuteczną wysyłkę rozliczenia. Oprogramowanie posiada także systemy oceny, dzięki którym samoczynnie wyłapuje błędy popełnione przez użytkownika, a także mechanizm kopii zapasowej, jaki uratuje nas przed utratą niezapisanych dokumentów.
Program pit 2015 może spożytkować każdy, wystarczy zapisać aplikację na dysku własnego komputera i uruchomić instalator, a potem postępować zgodnie z pokazującymi się na ekranie komunikatami. Oprogramowanie w łatwy sposób pomoże przeprowadzić też załączniki do odpowiednich formularzy. W załącznikach potrącamy wszystkie przysługujące odliczenia. Przeważnie potrącane są ulgi prorodzinne, ponieważ większa część rodzin ma dzieci.

rozliczenia i ulgi

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Małżonkowie podlegają osobnemu opodatkowaniu od osiąganych dochodów, jednak zgodnie z rozporządzeniem, mogą wspólnie rozliczyć się z fiskusem, jeżeli przez cały rok, jaki chcą wspólnie rozliczyć, byli w związku małżeńskim i łączyła ich wspólnota majątkowa, a żadne z nich nie było opodatkowane liniowo, ryczałtem, bądź kartą podatkową. Takie rozwiązanie w największym stopniu opłaca się parom, jak jedno z partnerów nie uzyskuje dochodów wcale, albo jego przychody są bardzo małe, a drugie wpada już do wyższego progu podatkowego i musiałoby zapłacić 32 proc. zobowiązania od przekroczenia ponad 85 528 zł. Przy wspólnym rozliczeniu, całość dochodów dzieli się na połowę, od której rozlicza się podatek, a następnie uzyskaną kwotę mnoży się razy dwa.
Dzięki temu, że zaistniał program pit 2015 – , każdy może rozliczyć się na własną rękę, nie płacąc nikomu za usługę. Program jest tak zrozumiały, że każdy sobie z nim poradzi.