Organizujesz dużą budowę? Wskazane jest znaleźć odpowiednie środki.

Polska nieustannie się rozbudowuje, dotyczy to przede wszystkim sporych aglomeracji, do których z roku na rok przenoszą się nowe rodziny i pozostają tam na stałe. Taka tendencja wymaga powiększenia ilości mieszkań, gdyż poszczególna rodzina powinna mieć dach nad głowa. Dlatego też takie miejscowości jak Wrocław lub Poznań, nieustannie poszerzają swe obszary o kolejne osiedla. Sam pragnąłbyś wybudować sobie własny dom, jednak nie masz zamiaru korzystać z usług dewelopera? Także na to jest sposób.

budowa domu

Autor: FRESH PR
Źródło: FRESH PR

Pozyskiwanie kapitału najlepiej zacząć od banku. Jeżeli jesteśmy osobą, która dostaje pensję dużo ponad średnią płacę, nie posiadamy dzieci na utrzymaniu a także żadnych długów, nie będziemy mieć dużego kłopotu z otrzymaniem pożyczki. Lecz od tego roku, aby móc się o nią w ogóle starać, musimy posiadać wkład własny, wynoszący przynajmniej dwadzieścia % naszego kredytu. Jeśli nie posiadamy takiej kwoty w gotówce, zawsze możemy zajrzeć do zaskórniaków. Bowiem wszelkiego rodzaju obligacje państwowe, w tym wypadku także wchodzą w grę. Jeśli jednak tego też nie mamy, finansowanie inwestycji ma szansę się wydłużyć – . W tym przypadku warto pierw zakupić ziemię, a dopiero potem wziąć kredyt na budowę domu. Gdyż to własnie grunt będzie wówczas naszym wkładem własnym.

Jeśli jesteśmy już na etapie kupowania sprzętów i zatrudniania robotników, nadal można zastanowić się, w jaki sposób ubiegać się o pozyskiwanie kapitału z innego źródła, przykładowo z Unii Europejskiej. Urząd ten bowiem, niezwykle mocno pochwala wszelkiego rodzaju ekologiczne przedsięwzięcia – Dlatego jeśli zainwestujesz w nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania, możliwe że zwrócą ci się one w sporym procencie. Nie wspominając już o tym, jak oszczędne są to rozwiązania. Gdyż wodę do swojego kranu będziesz wtenczas czerpał z natury – deszczówka będzie przepływała do specjalnego pojemnika a następnie pompowana do kranów. Z kolei energię elektryczną zapewni ci słońce, dzięki użyciu lamp solarnych na swoim dachu. Aby realne było finansowanie inwestycji ze środków unijnych, musisz wcześniej przeprowadzić właściwą dokumentacje budowli.

Gdy porywamy się na wybudowanie swojego domu, przeważnie mamy na ten cel większe lub średnie oszczędności. Jednak pomimo tego, i tak niewiele rodzin jest w stanie przeprowadzić tak kosztowną inwestycję za gotówkę. Dlatego bierzemy kredyt w banku, a także staramy się o dofinansowanie unijne.