Z jakiego powodu należy wybrać rozliczenia online

Rok w rok każda osoba, która osiągnęła dochód przekraczający circa trzy tysiące złotych w ciągu dwunastu miesięcy, ma obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Niestety na lekcjach nikt nie powiedział nam jak wypełniać PIT-y, ani nie powiedział nam, czym grozi niewywiązanie się z tego obowiązku.

pieniadze_284868Dlatego po szkole wcale nie jesteśmy przygotowani do prawdziwego życia, za to umiemy ładnie recytować wiersze i umiemy dzielić i mnożyć w zakresie tysiąca. Dlatego osoby, które chciałyby wiedzieć więcej postanawiają pójść na studia, a najbardziej ogarnięte wybierają takie studia, by po nich mieć pracę. Do takich zawodów, które zawsze będą miały zajęcie należy księgowa i tu uwaga, nie musimy mieć studiów możemy zrobić kurs. Księgowe szczególnie w czasie rozliczania się z Urzędem Skarbowym mają ręce pełne roboty. Wychodzi, więc na to że rozliczenie pit dla sporego grona osób to coś nie do przejścia. Co ciekawe Urząd Skarbowy daje możliwość na rozliczenie on-line. Na właściwej stronie mamy pokazane jak krok po kroku wypełniać e-deklaracje. Jednak często bywa tak, że nawet e-deklaracje wypełniane są przez księgowych. Jeżeli, więc korzystamy już z usług księgowej przy rozliczeniu to zróbmy to elektronicznie, by oszczędzić czas sobie i innym.

Dobrze zajrzeć na portal podatkowy.Ministerstwo Finansów chce w jakikolwiek sposób ułatwić życie zwykłego Nowaka i tworzy razem z odpowiednimi organami system umożliwiający elektroniczne złożenie deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego. Jednak Zwykły Kowalski wietrzy w tym podstęp i najczęściej korzysta ze standardowego stania w kolejce, by zostać w Skarbówce swój pit. A przez portal podatkowy, jak choćby www.pitax.pl/portal-podatnika/, możemy szybko wypisać odpowiedni pit i niczym się nie martwić.

Feel free to use this image just link to www.rentvine.comOczywiście, gdy wybieramy wypełnienie PIT-u on-line po raz pierwszy możemy mieć jakieś obawy. Ale z każdym kolejnym wypełnionym polem te obawy zaczną znikać i ucieszymy się, że wybraliśmy elektroniczne przesłanie PIT-u, bo zaoszczędziliśmy dużo czasu i nerwów (zobacz opinie innych na FB). Tak, więc zamiast w tym roku ponownie stać w kolejce i pod nosem przeklinać opieszałość urzędników, może nareszcie zaczniemy korzystać ze stworzonych dla nas udogodnień. Oczywiście zawsze znajdzie się grupa osób, która z jakiś względów nie może wypełnić deklaracji razem z portalem podatkowym. Jednak pozostali podatnicy powinni w końcu zrobić krok do przodu i wybrać nowoczesne rozwiązanie.