Stare powiedzenie głosi, że w życiu człowieka będą tylko dwie nieuchronne rzeczy

Stara maksyma mówi, że w naszym życiu są jedynie dwie nieuchronne rzeczy, przed jakimi nie da się uciec, czyli śmierć i podatki. I rzeczywiście przed śmiercią nie ma ucieczki, mimo że wiele osób zaczęło próbować to najróżniejszymi, czasem bardzo szalonymi sposobami zrobić. Natomiast co do podatków, to tu już aż tak groźnie nie będzie, można oczywiście próbować zatajać swoje dochody, co też sporo osób robi, ale czy się to będzie opłacać, to już trzeba dobrze przemyśleć.

7167182154_68e95fbff2_zChoć da się zrobić tak jedynie w przypadku podatku dochodowego, bowiem i tak każdy z nas, kto kupuje coś w sklepach czy podjeżdża na stacje benzynową, sporą daninę w cenie towaru płaci. Wielu ludzi tego nie widzi, bo zwyczajnie dolicza się je do ceny, za to znacznie bardziej bolesne i odczuwalne są podatki od dochodów, jakie każdy obywatel musi co rok zapłacić od tego, co zarobił w ostatnim czasie. Jeśli chodzi o ludzi zatrudnionych na etat jakieś zaliczki pod kątem podatku odprowadza pracodawca, więc jeśli ktoś nie będzie miał żadnego odliczenia, to praktycznie rozliczenie może się sprowadzić do wypełnienia zeznania podatkowego. Znacznie więcej pracy będą mieli przedsiębiorcy, bowiem oni mogą nieco pomyśleć, aby płacić odpowiednio mało.
Nasze prawne regulacje jasno precyzują reguły, które powinny obowiązywać przy składaniu zeznań podatkowych. Deklaracja Pit na rok 2014 trzeba złożyć do końca kwietnia roku następnego. Brak złożenia pitu w tym terminie może skutkować przykrymi następstwami, włącznie z dużą karą finansową, tak więc na pewno nie warto spóźniać się ze złożeniem pitu. Jeśli nie będzie się miało sprawdzonego rozliczenia, to korzystniej pit złożyć w jakiejkolwiek formie i następnie składać korekty, niż zupełnie go nie złożyć (przydatne porady). Zresztą czasu jest dużo, media także głośno informują o końcu terminu, więc niezłożenie rozliczenia z reguły wynika zwyczajnie z dużego lenistwa. Zwłaszcza że powoli rozszerzają się możliwości aby zeznanie złożyć, które pozwalają na sprawne i szybkie dostarczenie pitu do urzędu skarbowego, takie jak przykładowo wysłanie go przez internet.