Rozliczenie PIT przez internet

Dla wielu z nas podatki to czarna magia. Na szczęście w dobie internetu możemy znaleźć narzędzie, które ułatwi nam wywiązanie się z obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Rozliczenie PIT-u przez internet jest niezwykle proste! Nie musimy znać się na podatkach, aby wybrać odpowiedni formularz i go uzupełnić. Deklarację można także wysłać do odpowiedniego urzędu bez wychodzenia z domu! Programy do rozliczania PIT dostępne są w dwóch wersjach: instalacyjnej oraz on-line. Udostępniane programy pozwalają podatnikom wypełnić wszystkie deklaracje podatkowe od osób fizycznych (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39), wraz z wszelkimi załącznikami i formularzami. Dostępne są także programy zawierające komplet formularzy dla firm (PIT-11, PIT-40, PIT-4R i PIT-8AR).
office-614213_640
Odpowiedni program pomoże nam wybrać prawidłowy formularz i krok po kroku przeprowadzi przez proces rozliczania PIT. Nie trzeba posiadać wiedzy na temat prawa podatkowego, aby bezbłędnie uzupełnić formularz, gdyż program PIT posiada wbudowany zbiór przepisów i mechanizmy kontroli oraz kontekstowych podpowiedzi. Również obliczenia wykonywane są automatycznie, nie ma zatem problemu z prawidłowym wyliczaniem kwot. Tak samo jak przy rozliczeniu rocznym w sposób tradycyjny, również korzystając z rozliczenia PIT przez internet możemy skorzystać z przysługujących ulg (program podpowie jakie ulgi możemy wybrać, aby otrzymać zwrot podatku). Program do rozliczenia online umożliwia także przekazanie 1% podatku organizacji użytku publicznego. Wbudowana baza urzędów skarbowych pozwala na szybkie uzupełnianie danych adresowych i zmniejsza ryzyko popełniania błędu w tym zakresie. Programy umożliwiają wydrukowanie zeznania, ale także bezpośrednie przesłanie deklaracji do odpowiedniego organu, za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. Większość programów nie ma limitów podatników i ilości wypełnianych deklaracji, dlatego mogą być stosowane jako bezpłatne narzędzie do użytku komercyjnego dla firm i księgowych. Co ważne, dane osobowe pozostawione w takim programach są odpowiednie chronione.