Oddanie podatku z Irlandii

Jeżeli musieliśmy pracować za granicą Polski to, również należy nam się zwrot podatku. Miejmy to na uwadze. Warto wiedzieć, że możemy się rozliczyć w kraju, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub będąc już we własnej ojczyźnie.

8474532085_02a9566eac_kWszystko tak naprawdę jest zależne od prawa kraju, w którym przyszło nam pracować. Jeżeli chodzi o zwrot podatku z Irlandii (dochody zza granicy, pit na pitax.pl) to sytuacja jest następująca można odzyskać podatek nawet do czterech lat wstecz i co istotne rozliczenie z urzędem w Irlandii nie spowoduje kłopotów przy rozliczaniu z naszą Skarbówką w następnych latach. Wszystkie informacje dotyczące kwoty, jakiej możemy się spodziewać są zawarte w dokumencie, który otrzymujemy na koniec naszej współpracy z jakąś firmą. Oczywiście, jeżeli chodzi o dokładne informacje to musimy spojrzeć indywidualnie na sytuację każdej osoby. Tak jak w Polsce przy rozliczaniu się z podatku, tak też w Irlandii wszystko zależy od tego ile konkretna osoba ma nadpłaconych składek, ile czasu pracowała i jakie były warunki tego zatrudnienia. Jednak, jeśli zdaje nam się, że takie upominanie się o zwrot podatku w innym kraju zdecydowanie nas przerośnie, to powinniśmy skorzystać z oferty firm, które odzyskają za nas nasze pieniądze. Wiadomo, że będzie trzeba zapłacić taką usługę. Jednak, jeżeli okaże się, że pieniądze są duże, to można sobie pozwolić na tego typu wsparcie.

Odzyskiwanie pieniędzy z Niemiec

8970429022_b188eacbc0_kW chwili, kiedy zależy nam na otrzymaniu zwrotu podatku spoza Polski musimy mieć konkretne papiery, które upoważniają nas do starania się o zwrot podatku z Niemiec (więcej przeczytasz jeśli chodzi o praca na terenie Niemiec – zwrot podatku klikając na link). Najważniejsze jest, to czy pracowaliśmy legalnie. Jeżeli nie mieliśmy żadnych umów to na pewno nie dostaniemy żadnych pieniędzy.

Dlatego jeśli praca była legalna to możemy dostać zwrot podatku nawet o pięć lat w tył. Także nie trzeba się denerwować, że z powodu jakiś zawirowań życiowych, pieniądze przepadną po paru miesiącach. Oczywiście nie zawsze będziemy mieli czas, żeby się tym zająć. Z tego powodu powstały firmy, które zajmują się właśnie ściąganiem należnych podatków ludziom, którzy już przenieśli się do naszego pięknego kraju i nie mają powodów by wracać do Niemiec. Warto zapłacić za takie usługi, jeżeli chcielibyśmy otrzymać należne nam pieniądze, a sami nie mamy jak się za to rzetelnie zabrać.