Podpowiadamy, jak szybko rozliczyć PIT 37 przez internet

Właściwie każdy z nas doskonale powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że co roku trzeba wyliczyć zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym wypadku z pewnością nie można liczyć na pobłażanie organów podatkowych.

keyboard-338513_1280Obecnie na szczęście można wysłać zeznanie podatkowe przez sieć, co bez wątpienia jest wielce wygodne dla chyba wszystkich podatników – nie a już potrzeby stania w wielkich kolejkach do urzędu skarbowego. Jeżeli Ty także chcesz zaoszczędzić nieco czasu i nerwów, wówczas również powinieneś wypełnić swojego PIT-a przez Internet. Obecnie dostępnych jest tak wiele różnego rodzaju programów umożliwiających rozliczenie zeznania podatkowego, że na pewno nie będziesz miał żadnych trudności (przejdź na portal podatnika). Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wówczas cała sprawa jest banalnie łatwa – wystarczy, że na własnym zeznaniu podatkowym wpiszesz dokładnie te wszystkie informacje, które będą zamieszczone na druku PIT, który otrzymasz od pracodawcy. Sprawa komplikuje się nieco bardziej w przypadku osób, które pracują dla wielu przedsiębiorstw, najczęściej na umowę zlecenia lub o dzieło. Wówczas będziesz miał obowiązek wybrać PIT-37, który jest nieco bardziej skomplikowany. Jeżeli ten przypadek dotyczy zatem Ciebie, wtedy zdecydowanie powinieneś spośród wszystkich programów wybrać dokładnie ten, który pozwala rozliczyć PIT 37 online.

Kiedy nie jesteś pewny, w jaki sposób wypełnić swój PIT, wtedy dobrym pomysłem będzie poradzenie się księgowego. Wprawdzie programy do wypełniania PIT-ów najczęściej wyposażone są w czytelną instrukcję, jednakże o ile potrafimy policzyć wysokość przychodów oraz wysokość należnego podatku, o tyle spory kłopot potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Jeżeli tylko możemy odliczyć coś od podatku, wówczas z pewnością powinniśmy korzystać z takiej możliwości. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy w danym wypadku ulga Ci się należy, lepiej nie wpisywać tego w zeznaniu podatkowym. Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób dokładnie wypełnić PIT, wówczas kategorycznie powinieneś udać się do księgowego – to może pozwolić uniknąć Ci wielkich problemów (sprawdź więcej pi-tax.pl – proste rozliczenie online). Lepiej będzie wydać nieco pieniędzy na poradę księgowego niż potem przez własną nieuwagę wplątać się w problemy z urzędem skarbowym.