Rozwój technologii to szansa czy zagrożenie? Jak podejść racjonalnie i bez niepotrzebnego strachu do tej tematyki?

Z roku na rok znajdujemy się na innym etapie w wielu sprawach. Odnosi się to do kwestii prywatnych czy bardziej zawodowych, ale także naszej roli w społeczeństwie. Nie powinno to dziwić, bo aktualnie żyjemy w niepewnych czasach, w jakich nie jesteśmy w stanie być pewni wielu spraw. Całe szczęście zawsze, kiedy jest trudno to nie w każdym wymiarze. Tak możemy powiedzieć o dzisiejszych, niepewnych czasach, które paradoksalnie oferują sporo możliwości.

keyboard-338513_1280O czym właściwie mówimy? Przede wszystkim o rozwoju technologii. Po prostu spójrzmy, jak dużo możliwości nam gwarantuje. To że możemy korzystać z internetu i załatwiać sporo spraw nie opuszczając nawet z domu, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Taka zmiana jest po prostu systemowa, ponieważ zmieniło się nasze podejście do wielu pozostałych dziedzin życia. Każdy kto ma w pamięci długie kolejki w Urzędzie Skarbowym może aktualnie odetchnąć z ulgą, bo wiele tego typu spraw załatwimy przez internet – pitax.pl/pity/. Takim przykładem jest elektroniczne rozliczenie pit, lecz nie tylko.

Tak się jednocześnie składa, iż najczęściej odczuwamy ulgę, kiedy można łatwiej załatwić sprawy typowo urzędowe, elektroniczne rozliczenie pit jest więc ogromnym ułatwieniem. W sumie to wszystko jest zależne od zaawansowanej technologii, gdyż jak nie spojrzeć na określone zjawisko to od razu mamy odniesienie do najnowszych osiągnięć. Jak się odmieniły nasze relacje międzyludzkie?

Niby wszystko jest jak dawniej, lecz to rzeczywiście nieprawda. Kiedyś posiadaliśmy kilku znajomych, ponieważ ciężko było utrzymać kontakt z większą ilością ludzi, a obecnie? Dzisiaj mamy wielu znajomych, chociaż niektórych nawet dobrze nie znamy. Stąd też jest wielu przeciwników tego typu relacji mówiąc, iż nie są one prawdziwe.

browsing_internetCoś w tym jest, ale w sumie nie z każdym można się przyjaźnić. Dalej jesteśmy w stanie mieć paczkę znajomych, a jednocześnie więcej przyjaciół, to bardziej znaczne możliwości w zakresie pomocy. Dawniej to reklama przekonywała nas nas do zakupu czegoś, dzisiaj spytamy o zdanie znajomych i to działa, bo rekomendacje mają wielką moc. Zauważają to firmy, jakie lokują coraz większe pieniądze w promocję w social media. Z drugiej strony, technologia owszem, ale istnieje także inny problem. Jak być na czasie? To kwestia na inny artykuł.