Wrzesień 2014

PIT 38 – kiedy powinniśmy go wypełnić?

30 września 2014 // 0 komentarzy

W dzisiejszych czasach poszukiwanie intrygujących metod pozyskania przez nas dodatkowych środków pieniężnych stało się niezbędnością. Żyjemy bowiem w względnie przykrych czasach, dlatego też odnalezienie odpowiedniego źródła sponsorowania własnych działań jest czymś dogłębnie usprawiedliwionym.

Selekcja narzędzi wpierających uzupełnić zeznanie finansowe

24 września 2014 // 0 komentarzy

Osiąganie przez nas obliczonych profitów finansowych jest oczywiście naturalną koleją rzeczy w dzisiejszym świecie. Nikt z nas bowiem nie może funkcjonować nie zdobywając dochodów. Ich uzyskanie w pewnym sensie pozwala nam przetrwać oraz spełnić swoje zasadnicze potrzeby. Niemniej jednak trzeba zauważyć, że nasze państwo jest dość zbiurokratyzowane. Każdy z nas bowiem na koniec roku podatkowego koniecznie musi uzupełnić własne sprawozdanie o osiągniętych dochodach.

Jakim sposobem szybko i łatwo rozliczyć pit?

24 września 2014 // 0 komentarzy

Każda osoba zatrudniona, która otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę musi cyklicznie wypełnić bardzo nieprzyjemny obowiązek. Mowa w tym miejscu w rzeczy samej o konieczności rozliczenia się z Urzędem Skarbowym, który zmusza nas do obowiązkowego uzupełnienia własnej deklaracji podatkowej. Niemniej tymczasem praktyka wyraźnie pokazuje nam, że nasza wiedza na temat podatków oraz związanych z nimi informacjami jest relatywnie niska, dlatego obowiązkowo musimy zapoznać się z pewnymi fundamentalnymi zagadnieniami, dzięki którym niewątpliwie nie narazimy się na mnogie nieprzyjemności zafundowane nam przez urzędników. Jedyne co koniecznie musimy poświęcić z naszej strony, to oczywiście czas na zdobycie tej niesłychanie cennej wiedzy oraz na uporządkowanie wszystkich dokumentów, które często są nam niezbędne w trakcie wypełniania owej deklaracji.

Podpowiadamy, jak szybko rozliczyć PIT 37 przez internet

24 września 2014 // 0 komentarzy

Praktycznie każdy z nas dobrze powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że co roku musimy wypełnić zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym razie zdecydowanie nie można liczyć na pobłażanie organów skarbowych.
1 2 3