Grudzień 2014

Rozliczenia odnośnie podatków, jakie wymagają zwiększonej atencji urzędników oraz samych petentów.

29 grudnia 2014 // 0 komentarzy

Rozliczenia podatkowe, które wymagają zwiększonej uwagi osób pracujących w Urzędzie Skarbowym oraz samych podatników to tego typu zeznania, które powinny być robione na bieżąco, podczas gdy danej osobie zależy na fakcie, by wszystko, co odnosi się do jej przychodów było uporządkowane tak, jak trzeba. W tym wypadku chociażby chodzi o fakt, aby osoby mające swoją firmę monitorowały nie jedynie w czasie składania zeznań podatkowych sprawę swoich dokumentów podatkowych.

Pobierz, zapisz i dostarcz przez internet – nieskomplikowane wyjście rozliczenia PIT.

22 grudnia 2014 // 0 komentarzy

Osoba fizyczna, w terminie do 30 kwietnia, powinien złożyć, we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania, Urzędzie Skarbowym, roczne podsumowanie podatkowe. W rozliczeniu PIT za 2014, sporządzonym stosownie z ustalonymi przepisami wzoru, powinny zostać pokazane wypracowane w ciągu roku nadwyżki przychodu objęte opodatkowaniem na zasadach ogólnych. W oświadczeniu należy zakreślić wysokość podatku dochodowego, jak również informację o zapłaconych do fiskusa przedpłatach na opodatkowanie – jeżeli takowe wystąpiły.

Jak uczynić sporo, nie robiąc właściwie najmniejszego wysiłku czyli przekazujemy jeden procent podatków na organizację pożytku publicznego

4 grudnia 2014 // 0 komentarzy

Od czasu do czasu właściwie każdy z nas chce uczynić coś dobrego dla innych ludzi. Zazwyczaj o potrzebujących myślimy szczególnie w święta bożonarodzeniowe, które są niemal dla każdego człowieka oznaką czasu spędzonego z najbliższymi oraz pomocy innym. O ubogich ludziach myślimy również wtedy, gdy zaczyna się zima – zdajemy sobie przecież znakomicie sprawę z faktu, jak dużo osób nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich dotkliwa.