Styczeń 2015

Dlaczego rozliczenia PIT są ważne jak i potrzebne.

14 stycznia 2015 // 0 komentarzy

Nastaje czas rozliczeniowy. Spore kolejki w Urzędach Skarbowych. Każdy chce w jak najszybszym czasie złożyć PIT rozliczeniowy. Żeby tego uniknąć, możemy przekazać deklaracje i odpowiednia firma złoży za nas pit. Jednak najczęściej załatwiamy to sami. Udoskonaleniem jest to, iż jesteśmy w stanie zrobić to przez sieć. Powstały właściwe witryny dzięki, którym możemy zrobić to sami.

Doroczne obowiązki obywatela

14 stycznia 2015 // 0 komentarzy

Koniec roku to przede wszystkim przyjemności: ciepło domowego kominka, aromat makowca przygotowywanego na świąteczny stół czy zapach zupy rybnej przyrządzanej tylko raz do roku. Odpoczywamy w gronie bliskich. Niestety, koniec roku to również czas gdy zbliża się okres rozrachunków z fiskusem. Bez wątpienia, nikt nie lubi płacić podatków. Nie idzie nawet o to, iż z trudem zarobione pieniądze musimy oddać państwu. Z ową niechęcią można sobie poradzić w prosty sposób – trzeba sobie uświadomić, iż podatki ze swojej natury będą nieuniknione niczym deszcz, zatem narzekanie na to iż trzeba je płacić jest całkowicie bezcelowe.

Gdzie najłatwiej złożyć deklarację podatkową?

14 stycznia 2015 // 0 komentarzy

Wszyscy podatnicy zobowiązani są do złożenia deklaracji podatkowej. Duża odpowiedzialność za potencjalnie popełnione błędy a także potrzeba bycia na bieżąco ze wszystkimi zmianami zasad rozliczania powodują jednak, iż większość osób stroni od samodzielnego rozliczenia. W związku z tym, poszukujemy osób, które będą w stanie przejąć za nas ten przykry obowiązek.

Rozwój technologii to szansa czy zagrożenie? Jak podejść racjonalnie i bez niepotrzebnego strachu do tej tematyki?

9 stycznia 2015 // 0 komentarzy

Z roku na rok znajdujemy się na innym etapie w wielu sprawach. Odnosi się to do kwestii prywatnych czy bardziej zawodowych, lecz też naszej roli w społeczeństwie. Nie jest to dziwne, bo obecnie żyjemy w mało pewnych czasach, w których nie możemy być pewni wielu spraw. Na szczęście zawsze, gdy jest ciężko to nie w każdym wymiarze. Tak możemy powiedzieć o dzisiejszych, niepewnych czasach, jakie paradoksalnie zapewniają sporo możliwości.
1 2 3